S popisem cesty

Technické plyny

TECHNICKÉ PLYNY

Druhy technických plynů - Koncepce dodávek plynu - Instalace u zákazníků - Zásobníky pro kapalné plyny - Tlakové lahve pro plyny - Možnosti telemetrie - Obchodní nabídky

DODAVATEL TECHNICKÝCH PLYNŮ

Ať už hledáte technické plyny v Praze, technické plyny v Ostravě nebo kdekoli jinde v České republice, můžete si je buď vyzvednout v nejbližším prodejním centru Messer nebo můžete využít možnosti doručení přímo na místo vaší spotřeby.

 

NÁKUP TECHNICKÝCH PLYNŮ

Pro zákazníky nabízí Messer E-Order pro jednoduchou objednávku, E-Stock pro správu zásob tlakových lahví a svazků, E-fakturuaci pro bezpapírovou kancelář a mnoho dalších E-služeb. Pokud jste novým spotřebitelem průmyslových plynů anebo byste rádi profitovali z kvality a servisu, který poskytuje Messer, vyplňte prosím níže uvedený formulář, použijte kontaktní údaje na této stránce a staňte se zákazníkem společnosti Messer.

 

TECHNICKÉ PLYNY ULEHČUJÍ OPTIMALIZACI

V průmyslové výrobě jsou technické plyny stejně důležité jako voda a elektřina. Jejich specifické vlastnosti a způsob, jakým jsou používány, zajišťují vyšší účinnost, bezpečnost a nákladovou efektivitu v mnoha procesech. Technické plyny také hrají klíčovou roli z hlediska kvality produktu.
Mezi nejpoužívanější technické plyny patří acetylen, argon, oxid uhličitý, kyslík, dusík a vodík. Messer také nabízí mnoho z těchto plynů jako směsi pro speciální aplikace.
 

TECHNICKÉ PLYNY POUŽÍVANÉ PŘI SVAŘOVÁNÍ

Technologie svařování zahrnuje více než 100 různých metod (podle DIN EN 4063). Messer uvádí na trh svoji řadu ochranných plynů v jasně strukturovaném systému pod standardizovanými obchodními značkami založenými na zpracovávané surovině:

Ferroline - ochranné plyny pro hladké a nízkolegované oceli
Inoxline - ochranné plyny pro vysoce legované oceli
Aluline - ochranné plyny pro hliník a barevné kovy
Více informací naleznete na naší stránce o svařovacích plynech.

HOŘLAVÉ PLYNY JAKO ACETYLEN

Acetylen je vysoce výkonný hořlavý plyn vyráběný tradičně reakcí karbidu vápníku s vodou.
Acetylen má širokou škálu aplikací: např. technologie kyslíkových paliv, svařování, řezání, čištění plamenů, stříkání plamenem nebo drážkování plamenem. Další informace o vybraných produktech naleznete v našich produktových listech:
Acetylen technický
Acetylen 2.6

Více informací naleznete na naší stránce ACETYLEN. Neváhejte a získejte více informací o plynech stažením letáků na stránce svařovacích plynů, vyplněním formuláře, e-mailem nebo kontaktováním příslušné kontaktní osoby na Messer.
 

VZDUŠNÉ PLYNY JAKO ARGON

Nejdůležitější chemickou vlastností Argonu je jeho inertnost, díky níž je ideálním ochranným plynem - a to i při vysokých teplotách, s nimiž se běžně setkáváme v metalurgii a svařování elektrickým obloukem.
Další informace o vybraných produktech naleznete v našich produktových listech:
Svařovací argon
Argon 5.0
 

Více informací naleznete na naší stránce ARGON. Neváhejte a získejte více informací o plynech stažením letáků na stránce svařovacích plynů, vyplněním formuláře, e-mailem nebo kontaktováním příslušné kontaktní osoby na Messer.
 

UŠLECHTILÉ PLYNY JAKO HELIUM

Díky speciálním vlastnostem helia je nepostradatelný pro mnoho aplikací - například jako zdvihací plyn pro balónky a vzducholodě, jako ochranný plyn pro svařování, jako stopovací plyn pro detekci úniku nebo jako nosný plyn v plynové chromatografii.
Další informace o vybraných produktech naleznete v našich produktových listech:
Helium 4,6
Helium 5.0
Helium 6.0

 

OXID UHLIČITÝ

Mezi speciální vlastnosti oxidu uhličitého patří jeho inertnost a vysoká rozpustnost ve vodě. Oxid uhličitý dodává nápojům jejich šumivou čerstvost, používá se při úpravě pitné vody a poskytuje alternativu k agresivním kyselinám pro neutralizaci odpadních vod. V kryogenní, kapalné a pevné formě se CO2 mění na suchý led, který je vhodný pro použití jako chladivo nebo jako čistící médium (pro tryskání suchým ledem).
Více informací naleznete na naší stránce OXID UHLIČITÝ. 
 

VZDUŠNÉ PLYNY JAKO KYSLÍK

Nejdůležitější vlastností kyslíku je jeho reaktivita. Existuje jen velmi málo prvků, na které kyslík nebude reagovat. Oxidační a spalovací procesy se v atmosféře obohacené kyslíkem ve srovnání s běžným vzduchem významně urychlují. Díky této vlastnosti je kyslík nepostradatelný pro metabolismus mnoha organismů, a proto se používá ve velkém počtu aplikací úpravy vody a environmentálních technologií.
Kyslík se prodává v různých kvalitách, jako jsou:
Kyslík 2.5.
Kyslík 3.5
Kyslík 5.0
 

VZDUŠNÉ PLYNY JAKO DUSÍK

V průmyslu a výzkumu se N2 používá jako chladivo nebo jako inertní plyn. Po použití se vrátí nezměnění do atmosféry.
Více informací naleznete na naší stránce o DUSÍK
 

HOŘLAVÉ PLYNY JAKO VODÍK

Vodík se používá jako palivový plyn pro speciální aplikace a jako ochranný plyn v tepelném zpracování, potravinářské technologii a elektronickém průmyslu. Díky vysoké tepelné vodivosti vodíku je také vhodný pro použití jako chladicí plyn - například pro generátory energie.
Vodík se prodává v různých kvalitách, jako jsou:

Technický vodík
Vodík 3.0
Vodík 5.0
Vodík 4.0
Vodík 6.0

Více informací naleznete na naší stránce VODÍK

Agregátor obsahu

PRODEJNÍ MÍSTA TECHNICKÝCH PLYNŮ

PRODEJNÍ MÍSTA TECHNICKÝCH PLYNŮ MESSER

Kontaktní formulář pro každou stránku

Kontaktujte nás

Formulář

SG-Contact form CZ

Při zpracování vaší registrace došlo k chybě. Zkontrolujte zadané informace.

Kliknutím na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s GDPR společnosti Messer Technogas s.r.o. Tento souhlas lze kdykoli odvolat.