S popisem cesty

Acetylen

Acetylen

Co je acetylen – Acetylen v tlakových lahvích – Možnost zásobování acetylenem – Alternativní palivové plyny - Aplikační technologie s acetylenem – Koupit acetylen

ACETYLEN MÁ OZNAČENÍ C2H2

Acetylen neboli ethyn je chemická anorganická sloučenina uhlíku a vodíku. Acetylen byl objeven v 19. století Edmundem Davym a Marcelinem Bertholotem. Plynný acetylen je vysoce reaktivní a výbušný plyn, který se používá ve spalovacích procesech, kdy je nezbytná vysoká teplota.


VLASTNOSTI ACETYLENU

Více informací o vlastnostech plynu, tak jako jednoduchou kalkulačku na konverzi mezi jednotkami naleznete v mobilních aplikacích Messer dostupné buď v Apple Store, nebo Android Play ZDE.


POUŽITÍ ACETYLENU

Procesy řezání: acetylen se používá zejména při zpracování kovů (zpracování šrotu, lodní stavitelství) pro řezání. Díky vysoké teplotě je kov možné řezat rychle.

Autogenní svařování: spalováním acetylenu s kyslíkem produkuje velmi horký acetylenový plamen, s nímž se kov roztaví. Rovněž se používá pro odstranění deformací z kovových struktur.

Další aplikace acetylenu: acetylenové saze se například používají jako mazivo.


ACETYLEN V TLAKOVÝCH LAHVÍCH

Tlakové lahve existují v různých velikostech a s rozdílnými tlaky. V závislosti na typu plynu v lahvi má „kuželovitá část“ lahve různou barvu, která je standardizovaná v souladu s evropskou normou EN 1089-3. V případě acetylenu je hnědá. Barevné označení tlakových lahvích naleznete ZDE.

Lahve nesmí být plněny čistým acetylenem kvůli riziku výbuchu. Proto je acetylenová lahev naplněna porézní hmotou, v níž je rozpuštěno organické rozpouštědlo (DMF nebo aceton).
Tlak na výstupu z lahve závisí na rychlosti, jakou se acetylen uvolňuje z rozpouštědla. Dbejte na to, aby byl k potrubí k acetylenové lahvi vždy připojen jednosměrný ventil. Pokud rychlost hoření acetylenu překročí rychlost plynu, může plamen v lahvi šlehnout zpět a způsobit expolozi lahve. Proto si nejprve přečtěte bezpečnostní pokyny!

Pro větší zákazníky je acetylen rovněž k dispozici ve svazcích (propojené systémy po 8 - 20 lahvích). Pro velkoodběratele velkých objemů jsou svazky tlakových lahví upevněny na přívěsu. Vzhledem k rizikům spojeným s acetylenem nabízíme alternativní plyny podle potřeb zákazníků. Pro více informací zavolejte našim specialistům.


BEZPEČNOSTNÍ LISTY A PRODUKTOVÉ LISTY PRO ACETYLEN

Více informací naleznete ZDE.


JAK KOUPIT ACETYLEN V TLAKOVÝCH LAHVÍCH 

Plynný acetylen si můžete zakoupit v rámci našich prodejních míst po celé republice. Většina našich zákazníků si lahve objednává e-mailem, telefonicky nebo je možné využít on-line objednání. Kontaktujte nás, pokud chcete získat více informací o možnostech nákupu a doručení.

 

APLIKAČNÍ TECHNOLOGIE S ACETYLENEM

Kontaktní formulář pro každou stránku

Kontaktujte nás

Formulář

SG-Contact form CZ

Při zpracování vaší registrace došlo k chybě. Zkontrolujte zadané informace.

Kliknutím na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s GDPR společnosti Messer Technogas s.r.o. Tento souhlas lze kdykoli odvolat.