S popisem cesty

Kyslík

KYSLÍK

Co je kyslík – Kyslík v tlakovích lahvích – Kapalný kyslík – Výroba kyslíku na místě spotřeby (On-site) – Aplikační technologie s kyslíkem – Koupit kyslík

KYSLÍK MÁ OZNAČENÍ O2

Co je kyslík? Kyslík je atom se značkou O, atomovým číslem 8 a atomovou hmotností 15,999. V přírodě se molekula kyslíku spojuje s druhou molekulou a vyskytuje se jako chemický prvek O2. Byl objeven v 18. století Josephem Priestlym, Antoinem Lavoisierem a Carlem Wilhelmem Scheelem. Kyslík je základním předpokladem biologického života na zemi. Kyslík je vysoce oxidující nekovový prvek, který rychle vytváří oxidy s jinými prvky a sloučeninami v exotermní reakci. Vzduch se skládá z 20,8 % kyslíku, 78 % dusíku a několika dalších vzácných plynů (argon,
helium, neon a xenon).
 

VLASTNOSTI KYSLÍKU

Více informací o vlastnostech plynu, tak jako jednoduchou kalkulačku na konverzi mezi jednotkami naleznete v aplikaci Messer dostupné buď v Apple Store, nebo Android Play.
 

APLIKACE KYSLÍKU

Bez kyslíku byste tento text nemohli číst. Pokaždé, když vdechnete, vaše tělo si ze vzduchu vezme kyslík, který v těle použije pro vnitřní procesy spalování. Díky tomu vaše tělo udržuje svoji teplotu a funguje vám mozek.
Pro celou řadu použití je třeba ze vzduchu odebrat dusík, aby se čistota vzduchu zvýšila na 99,5 % nebo výše.

Oblastí použití je celá řada:

Dýchání: ve zdravotnictví je pacientům podáván kyslík stejně jako v letectví, když je další kyslík třeba. Na medicinální použití se vztahuje zvláštní legislativa.

Potravinářství: balení v ochranné atmosféře zvyšuje trvanlivost výrobků.

Svařování, zpracování kovů a chemie: čistý kyslík se používá pro optimalizaci procesů spalování a pro snížení emisí oxidu uhličitého. Kyslík se umístí do rozdělovače vzduchu, který vzduch zkapalní a rozdělí jej na kapalný dusík, kapalný kyslík a vzácné plyny. Následně se testuje kvalita čistého kyslíku. Kyslík se dodává buď v tlakových lahvích anebo si můžete pronajmout zásobník.
 

TLAKOVÉ LAHVE S KYSLÍKEM (KYSLÍKOVÉ LAHVE)

Tlakové lahve existují v různých velikostech a s rozdílnými tlaky. V závislosti na typu plynu v lahvi má „kuželovitá část“ lahve různou barvu, která je standardizovaná v souladu s evropskou normou EN 1089-3. V případě kyslíku je bílá. Barevné označení tlakových lahvích naleznete ZDE.
Kyslíková lahev o 300 barech obsahuje až o 50 % více plynného kyslíku než tlaková lahev o 200 barech. To je nejvyšší možný tlak. Vzhledem k vysokému riziku spojenému s plněním tohoto vysoce oxidujícího plynu jsou preferovány lahve o 300 barech (svazky o  8-12 lahví).
Stejně jako všechny lahve jsou naše tlakové lahve na vnitřní straně ošetřeny, vysušeny a chemicky zneutralizovány. Díky tomu můžeme zaručit optimální čistotu a zabránit tomu, aby byli naši zákazníci nebo zaměstnanci vystaveni riziku proto, že tlakové lahve nebyly předchozím uživatelem řádně ošetřeny.
Vzhledem k tomu, že lahve mají různý tvar i tlak, je důležité, aby bylo dodáno správné příslušenství. Díky tomu může být plyn veden pro vaše použití pod správným tlakem a se správným průtokem. U lahví, které nejsou pod tlakem 300 barů, se může závit (příslušenství) v jednotlivých zemích lišit.
 

KAPALNÝ KYSLÍK V ZÁSOBNÍCÍCH - KAPALNÝ KYSLÍK V KRYOGENNÍCH NÁDOBÁCH

Abychom udrželi nízkou teplotu kapalného kyslíku, musí být uložen v kryogenních nádobách. Tyto nádoby je možné zakoupit nebo pronajmout (Dewarovy nebo přenosné nádoby na kapaliny (PLC), kryogenní zásobníky). Vzhledem k extrémně nízkým teplotám je třeba striktně dodržovat bezpečnostní předpisy. Například se doporučuje nosit kryogenní ochranné rukavice nebo jiné speciální ochranné rukavice.
 

BEZPEČNOSTNÍ LISTY & PRODUKTOVÉ LISTY

Více informací naleznete ZDE.
 

JAK KOUPIT KYSLÍK

Kyslík si můžete zakoupit na jednom z našich prodejních míst v rámci celé republiky. Většina našich zákazníků si lahve objednává e-mailem, telefonicky nebo je možné využít on-line objednání.  Zavolejte nám, pokud chcete získat více informací o možnostech doručení.
Lahve jsou k dostání v různých velikostech.
Nabízíme celou škálu od medicinálního kyslíku po technický kyslík, jehož kvalita se pohybuje od průmyslového kyslíku po vysoce kvalitní plyn.

 

APLIKAČNÍ TECHNOLOGIE S KYSLÍKEM

Kontaktní formulář pro každou stránku

Kontaktujte nás

Formulář

SG-Contact form CZ

Při zpracování vaší registrace došlo k chybě. Zkontrolujte zadané informace.

Kliknutím na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s GDPR společnosti Messer Technogas s.r.o. Tento souhlas lze kdykoli odvolat.