Internet explorer not supported - Please switch to Edge, Firefox, Chrome, Opera or other browser and improve the safety of your navigation

Navigační Menu

Medicinální plyny – kvalita & služby – Messer - Messer Technogas s.r.o

S popisem cesty

Medicinální plyny

MEDICINÁLNÍ PLYNY

Kvalita medicinálních plynů - Medicinální plyny ve zdravotnictví - Dodávky medicinálních plynů

Společnost Messer vyrábí a dodává medicinální plyny více než 100 let.  Medicinální plyny mají ve zdravotnictví svou nezastupitelnou roli a jsou nezbytné při stanovení diagnózy, operacích, léčbě ale i v naléhavých situacích při záchraně života.
 

Kvalita medicinálních plynů

Messer splňuje všechny požadavky na výrobu medicinálních plynů - léčivých přípravků (SVP / GMP) a jejich distribuci (SDP / GDP).  Kvalita medicinálních plynů odpovídá požadavkům Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SUKL) a specifikaci Evropského lékopisu.  Kvalita je zajištěna kombinací interních a externích auditů ve výrobě a distribuci, systémem uvolňování a sledování produktů, včetně evidence a hlášení případných nežádoucích účinů (farmakovigilance).
 

Medicinální plyny ve zdravotnictví

Ve zdravotnictví se používají medicinální kyslík (O2), medicinální oxid dusný N2O (rajský plyn), medicinální oxid dusnatý (směs 800ppm NO + N2), oxid uhličitý (CO2), syntetický vzduch medicinální (směs 22% O2 + N2), Entonox (směs 50% N2O + 50% O2).
 

Dodávky medicinálních plynů

Medicinální plyny jsou standardně dodávány v tlakových láhvích. Zásobování je zajištěno z prodejních míst schválených pro distribuci medicinálních plynů. Pro redukci tlaku nebo průtoku je nezbytné použít vhodný regulační ventil. 

Pro zajištění dostatečného objemu plynného kyslíku v nemocnicích jsou na místě instalovány mobilní nebo stacionární zásobníky pro skladování kapalného kyslíku. Zásobníky jsou vybaveny telemetrickým zařízením pro sledování množství v zásobníku. Na základě těchto údajů zajišťují disponenti Messer Technogas plynulé zásobování zákazníka.

V případě zájmu vám zajistíme dodávku technologie „na klíč“ nebo vám poradíme s výběrem vhodného způsobu zásobování.
 

Další plyny používané ve zdravotnictví

Pro diagnostiku, pro skladování biologického materiálu nebo při léčebných terapiích se využívají i další plyny – směsi plynů, argon, kapalné helium, kapalný dusík nebo kapalný vzduch.

Agregátor obsahu

Vnořené aplikace

Josef Heřmanský

Ing. Josef
Heřmanský
vedoucí oddělení zvláštních a medicinálních plynů

Kontaktní formulář pro každou stránku

Kontaktujte nás

Formulář

SG-Contact form CZ

Při zpracování vaší registrace došlo k chybě. Zkontrolujte zadané informace.

Kliknutím na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s GDPR společnosti Messer Technogas s.r.o. Tento souhlas lze kdykoli odvolat.