Internet explorer not supported - Please switch to Edge, Firefox, Chrome, Opera or other browser and improve the safety of your navigation

Navigation Menu

Vlastní výroba suchého ledu - Messer Technogas s.r.o

Breadcrumb

Vlastní výroba suchého ledu

Vlastní výroba suchého ledu pro optimální tryskací a chladící účely

Optimální řešení přináší nová řada peletizérů ASCO-i

Používáte suchý led a neodhadli jste přesně množství objednaných pelet?

Přebývají vám nebo se vám naopak nedostávají? Nejste spokojeni s jejich kvalitou?

Nebo jste snad dokonce pelety zapomněli objednat?

Pokud jste alespoň na jednu z výše uvedených otázek odpověděli „ANO“, máme pro vás uživatelsky jednoduché, bezpečné a ekonomicky přijatelné řešení: vyrábějte si čerstvé pelety suchého ledu sami přímo ve vašem provozu. A už se nemusíte obávat toho, že se vám pelety nedostanou, nebo naopak, že ty přebytečné budete muset z kontejneru vysypat. Taková nehospodárnost je minulostí. Vyrábějte si jen takové množství pelet, které právě spotřebujete a uvidíte, že brzy oceníte daleko vyšší kvalitu a účinnost čerstvě vyrobených pelet. Vlastní výrobou suchého ledu zredukujete jeho ztráty odpařením během transportu od výrobce k místu jeho spotřeby, které mohou být až 30%, na minimum.

Například s novým typem peletizéru P15(i)-D3 je toto všechno možné. S hodinovou produkcí již od 150 kilogramů suchého ledu za hodinu budete vyrábět vysoce kvalitní pelety o průměru 3, 10 nebo 16 mm, vhodné obzvláště pro čištění tryskáním anebo k chladícím účelům. Stroje ASCO patřící do řady i-Series jsou vybaveny zařízeními pro vzdálený přístup, která nabízejí rychlejší podporu v případě selhání stroje a poskytují základní měsíční informace, např. stav stroje, výrobní data, především provozní hodiny, výkon a doporučení pro údržbu. Online přístup přes APP poskytne operátorům prohlížení „ tzv. životních dat“.

Výhody tzv. „i-Series“ peletizéru:

  • Kompaktní a na obsluhu velmi jednoduché zařízení
  • Čerstvě vyrobená peleta přináší vyšší efektivitu čištění
  • Čerstvě vyrobená peleta prodlužuje chladící účinek
  • On-line monitoring „životních dat“ a přenos dat o výrobě a stavu stroje
  • Snížení nákladů na dopravu a skladování suchého ledu

Specifikace peletizéru P15(i)-D3:

Rozměry: (D x Š x V)

1.560 x 800 x 1.450 mm

Hmotnost:

440 kg

Výkon:

150 kg

Napětí:

400 V/50 Hz

Příkon:

5,6 kW

Pro informaci peletizéry vyráběné společností ASCO mají rozsah svých výkonů od 30 do 700 kilogramů pelet hodinově. To umožňuje snadno najít zařízení vhodné výkonem a velikostí pro široké spektrum aplikací suchého ledu, počínaje laboratořemi až po společnosti, jež pelety spotřebovávají v řádově ve stovkách tun za rok. Příkladem může být peletizér typu P28(i)-D3, který vyrobí za hodinu 280 kilogramů suchého ledu ve formě pelet o průměrech 3 až 16 milimetrů ve formě válečků.

Pro skladování a transport vyrobených pelet suchého ledu jsou důležité tzv. termoboxy, bez kterých se žádný kvalitní proces tryskání a chlazení neobejde. Běžně používaný rozsah skladovacího množství se pohybuje od 50 do 400 kg vyrobených pelet. Pouze kvalitní skladování v izolovaných boxech zajistí peletám požadované vlastnosti, jinak vyrobené pelety při atmosférickém tlaku podléhají okamžité sublimaci.

Naše komplexní řešení vlastní výroby pelet může zahrnovat i tryskací zařízení. Tryskací stroje AscoJet jsou kompaktní mobilní tryskací jednotky pracující jak jednohadicovým, tak dvouhadicovým systémem. Nespornou výhodou je plynulá regulovatelnost proudu tryskacího média i tlaku tryskacího vzduchu. U všech strojů je kladen důraz na dobrou manipulovatelnost a vysokou bezpečnost práce. Nejmenší stroj, ASCO Nanojet, byl vyvinut pro aplikace v plastikářském průmyslu. Nízká hmotnost stroje a jednohadicový systém podporuje velmi dobrou manipulovatelnost. Výkonnější typ ASCOJET 1701 byl vyvinut speciálně k nasazení ve slévárnách lehkých kovů k čištění kokil bez nutnosti demontáže. Nabídku tryskacích strojů doplňuje nejvýkonnější jednotka, ASCOJET 2008 Combi Pro, která byla vyvinuta pro dosažení maximálního tryskacího účinku.

Veškeré výše prezentované produkty, zásobníky, peletizéry, termoboxy a tryskací zařízení včetně jejich záručního a pozáručního servisu – jsou obsaženy v základní nabídce společnosti Messer Technogas.
 

Máte zájem o výrobu pelet přímo ve Vašem provozu nebo obdržet více informací?

Neváhejte nám zavolat nebo kontaktovat pomocí formuláře níže.

Nested Applications

Jiří Svatoš

Ing. Jíří
Svatoš
vedoucí prodeje technologických aplikací - tryskání suchým ledem

Contact form for every page

Kontaktujte nás

Form

SG-Contact form CZ

There has been an error processing your registration. Please double-check the information entered.

Kliknutím na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s GDPR společnosti Messer Technogas s.r.o. Tento souhlas lze kdykoli odvolat.

Suchý led 1