Breadcrumb

Messer ve světě

Messer ve světě

Společnost Messer byla založena v roce 1898 a dnes je největším rodinným specialistou na průmyslové, medicinální a speciální plyny na světě. Pod značkou „Messer - Gases for Life“ společnost nabízí produkty a služby v Evropě, Asii a Americe.

Mezinárodní aktivity směřují z Bad Sodenu (Německo).  Stefan Messer, majitel a generální ředitel společnosti Messer Group GmbH, spolupracuje s více než 11 000 zaměstnanci po celém světě podle definovaných principů: Patří mezi ně orientace na zákazníka a zaměstnance, odpovědné chování, společenská odpovědnost, excelence, důvěra a respekt.

Značka Messer znamená stálou přítomnost na trzích průmyslových plynů a technologie řezání a svařování. Společně fungují pod značkou „Part of Messer World“, což znamená, že jsou součástí skupiny společností „Messer World“ a prezentují se partnerům pod těmito značkami:


Castolin Eutectic se specializuje v oblasti ochrany opotřebení, opravy a spojovací techniky.

Messer Cutting Systems je světovým dodavatelem autogenní, plazmové a laserové řezací techniky a partnerem pro průmysl zpracování kovů.

SpectronGas Control Systems je předním specialistou v oblasti systémů dodávek plynů.

BIT Analytical Instruments specilizovaný zakázkový výrobce přesných lékařských přístrojů.

Messer je největší majitelem řízené firma se specializací na technické plynů na světě.

ASCO Carbon Dioxide poskytuje individuální a kompletní CO2 řešení.

MMHCH je poskytovatelem služeb v oblasti péče o pacienty v domácím prostředí.

 

Messer převzal po vytvoření společného podniku Messer Industries GmbH s účinností k 1. březnu 2019 společně s CVC Capital Partners Fund VII („CVC“) převážnou část amerických obchodních aktivit společnosti Linde AG v Severní Americe a jednotlivé obchodní aktivity firem Linde a Praxair v Jižní Americe. Messer Industries celkově investovala 3,6 miliard dolarů (3,2 miliard eur) a zařadila do společného podniku převážnou část svých západoevropských společností.

V průběhu několika příštích let bude společný podnik plně integrován do rodinné Messer Group, čímž se pod vedením rodiny Messer vytvoří globální skupina v oblasti technických plynů.

 

Asset Publisher