Internet explorer not supported - Please switch to Edge, Firefox, Chrome, Opera or other browser and improve the safety of your navigation

Navigation Menu

Gas Cylinders – Messer provides supply solutions - Messer Technogas s.r.o

Breadcrumb

Gas cylinders

GAS CYLINDER INFORMATION: INDUSTRIAL GASES, FOOD GASES, PURE GASES, CUSTOM MADE MIXTURES, PHARMACEUTICAL GASES, MEDICAL GASES

Cylinder supply concepts – Customer installations – Perfect match pressure regulators – Telemetry options – Commercial offers

VELIKOSTI TLAKOVÝCH LAHVÍ

Tlakové lahve nebo svazky lahví jsou vhodné pro dodávky menších množství, zejména pro řezání a svařování a pro potravinářské použití. Sortiment velikostí tlakových lahví sahá od velmi malých lahví pro mobilní použití až po svazky pro velké dodávky. 
Velikost lahví se většinou vyjadřuje v objemovém obsahu (vody) příslušné lahve. Typické velikosti lahví jsou 50, 33, 20, 10, 5 a 1 litr. U některých plynů, jako například u oxidu uhličitého a acetylenu, se obsah vyjadřuje v kilogramech. Jedná se o hmotnost produktu v lahvi.

Lahve jsou někdy dodávány ve svazcích: lahve jsou upevněny v rámu a ventily lahví jsou propojeny trubkami a vedou k jednomu výstupu ovládanému ventilem. Díky svazkům je možné navýšit objem a průtok lahví, a jsou proto vhodné pro zákazníky odebírající větší objemy. Moderní svazky, jako je Messer Megapack, jsou typicky tvořeny velkými lahvemi a mohou celkem obsahovat 400 nebo více litrů.

 

MATERIÁLY TLAKOVÝCH LAHVÍ

Plyny pod nízkým tlakem mohou být skladovány ve svařovaných ocelových lahvích. Lahve pro běžné technické plyny nemají svary a jsou vyráběny v přísně kontrolovaném procesu vytlačování. Každá lahev je testována pod tlakem a příslušně označena: dokáže odolat i vysokému tlaku. Pokud existují zvláštní požadavky na čistotu obsaženého plynu, může být materiál lahve buď hliník, nebo nerezová ocel. 
 

TLAKOVÉ LAHVE - TLAK

S několika výjimkami, jako je oxid uhličitý, acetylen a oxid dusný, většina plynů pod tlakem zůstává v plynném skupenství. Typický tlak v plynové lahvi je 150 barů, 200 barů nebo 300 barů. Čím větší je tlak v lahvi, tím větší množství plynu zde lze uskladnit. Moderní výroba umožňuje produkci lahví, které dokážou odolat tlaku 300 barů (dokážou odolat i 450 barům, protože jsou za těchto podmínek testovány).
 

BAREVNÉ OZNAČENÍ PLYNOVÝCH LAHVÍ

Norma DIN EN 1089-3 upravuje barvu kuželovité části lahve.
Více informací naleznete ZDE.

 

VENTILY TLAKOVÝCH LAHVÍ

Každý typ plynu má definovaný ventilový spoj. Výhodou různých spojů je bezpečnost: není možné (omylem) připojit lahev s nesprávným plynem. Nevýhodou je, že pro každý plyn potřebujete správný konektor. A co je horší, každá země měla historicky svůj vlastní standard zakotvený v normě (AFNOR, DIN, ISO...), takže bylo třeba zařízení vyměnit (nebo si zakoupit přípojku). Pouze pro 300 barové lahve byly konektory sjednoceny, takže by mělo být možné používat stejný konektor na celém území Evropy.  Messer vyvinul aplikaci pro chytrý telefon obsahující více informací o ventilech: díky ní máte informace o používaných závitech pro nejdůležitější plyny vždy po ruce, ať už v Evropě cestujete kamkoliv.

 

POŽADAVKY PRÁVNÍCH PŘEDPISŮ PRO TLAKOVÉ LAHVE

Lahve by měly být v souladu s právními předpisy opětovně testovány každých 10 let (nebo 5 let). Měla by na nich být umístěna samolepka (nebo razítko) s datem příští tlakové zkoušky. Po uplynutí tohoto data již není možné lahev převážet v silniční dopravě. V případě, že také máte takové lahve, kontaktujte Messer předtím, než je budete přepravovat.

 

BEZPEČNOST A MANIPULACE S PLYNY

Více informací o našich školeních k tomuto tématu naleznete ZDE.
 

ZNAČENÍ TLAKOVÝCH LAHVÍ

Každá lahev má výrobní číslo vyražené do kovu. Vedle tohoto ražení na tlakové lahvi obvykle naleznete následující informace:

  • razítko a samolepku s datem příští tlakové zkoušky, samolepku podlouhlého tvaru s informacemi o produktu a bezpečnostními a přepravními informacemi týkajícími se produktu,
  • čárový kód umožňující výrobci sledovat lahev v průběhu výroby, distribuce a sběru prázdných obalů,

 Více informací naleznete ZDE.

Nested Applications

VIPR_CZ

MegaPack_cz

Supply schemes

SUPPLY SOLUTIONS – 100 YEARS OF EXPERTISE TO DESIGN RELIABLE AND COST EFFECTIVE GAS SUPPLY SOLUTIONS

Supply solutions – Customer installations – Telemetry options – Commercial offers

PRODEJNÍ MÍSTA TECHNICKÝCH PLYNŮ

A GAS CENTER NETWORK REACHING OUT TO THE CUSTOMERS

Gas centers near you – Pick up or delivery choice – ‘perfect match’ hardware - Ordering options – Safety aspects

Contact form for every page

Kontaktujte nás

Form

SG-Contact form CZ

There has been an error processing your registration. Please double-check the information entered.

Kliknutím na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s GDPR společnosti Messer Technogas s.r.o. Tento souhlas lze kdykoli odvolat.