Internet explorer not supported - Please switch to Edge, Firefox, Chrome, Opera or other browser and improve the safety of your navigation

Navigační Menu

Formování kořene svaru - Messer Technogas s.r.o

S popisem cesty

Formování kořene svaru

Formování kořene svaru

Ochrana kořene svaru před účinky okolní atmosféry

Popis procesu

Při procesu svařování se ochrana lícní strany svarové lázně jeví jako samozřejmost. Ochrana kořene svaru je však mnohdy opomíjenou součástí svařovacího procesu. Formovací plyny ochraňují kořen svaru a jeho blízké okolí před okolní atmosférou a vzdušnou vlhkostí, čímž zásadně omezují nežádoucí jevy jako je oxidace, tvorba pórů či vodíková křehkost. Důkladná ochrana kořene svaru je nutná především u součástí, které po svaření neumožňují přístup ke kořenové vrstvě a není tak možné provádět následné mechanické či chemické čištění kořene svaru.

Bezvadného stavu kořene svaru je téměř nemožné dosáhnout bez použití formovacího plynu u materiálu jako je nerezová ocel, hliník, měď a dále vysoce reaktivních materiálů jako je titan, tantal, zirkon nebo molybden.

 

Formovací plyny H5 a H10 pro ochranu kořene svaru

Agregátor obsahu

Vnořené aplikace

Jan Kašpar

Ing. Jan
Kašpar, EWE
vedoucí oddělení svařování a dělení materiálů

Jan Šplíchal

Ing. Jan
Šplíchal
aplikační inženýr, svařování a dělení materiálů

Kontaktní formulář pro každou stránku

Kontaktujte nás

Formulář

SG-Contact form CZ

Při zpracování vaší registrace došlo k chybě. Zkontrolujte zadané informace.

Kliknutím na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s GDPR společnosti Messer Technogas s.r.o. Tento souhlas lze kdykoli odvolat.