Kapalný dusík

Dusík kapalný

Zkapalněný dusík se vzhledem ke svým vlastnostem (-196°C) používá v kryoterapii, kryochirurgii a pro skladování a přepravu biologického materiálu (kryobanky).

 

KRYOBANKY

Pro dlouhodobé skladování biologického materiálu nebo jeho přepravu se využívá kapalný dusík. V kapalném dusíku nebo v jeho parách jsou uskladněny například spermie, pupečníková krev, kostní štěpy a bakteriální kultury.

 

KRYOCHIRURGIE

Velmi nízké teploty kapalného dusíku se využívá v kožním lékařství a v kryochirurgii k destrukci buněčných struktur, nejčastěji k likvidaci nežádoucích útvarů na kůži např. bradavic a rakovinotvorných nádorů. Povrchová aplikace rozprašováním kapalného dusíku se používá při léčbě popálenin a při léčbě krevních zduřenin.

 

KRYOTERAPIE

Léčebných účinků nízkých teplot kapalného dusíku se využívá v lokální i celotělové kryoterapii. Ke zchlazení dochází ve speciálně upravených uzavřených komorách, kde je dosahováno teploty -110°C  až -160°C,  po dobu 2-3  minut.

 

SKLADOVÁNÍ KAPALNÉHO DUSÍKU

Pro skladování vzorků, skladování a přepravu kapalného dusíku se používají speciální skladovací a transportní kryogenní nádoby o objemu 50 – 450 litrů, nebo tzv. Dewarovy nádoby o objemech 6,6 – 31 litrů.  Tyto nádoby lze pak doplňovat ze stacionárního zásobníku nebo na výdejních místech Messer Technogas nebo lze objednat doplnění nádob v místě spotřeby.

 

Při velkých spotřebách Messer Technogas instaluje přímo u odběratele stacionární zásobník, který se pravidelně doplňován kryogenní cisternou. Kapalný dusík si pak odběratel sám přečerpává podle potřeby do menších skladovacích nádob. Rozvod kapalného dusíku přímo k místu odběru vyřešit vakuově izolovaným kryogenním potrubím.

V případě zájmu Vám naši odborníci pomohou s výběrem a návrhem vhodné skladovací nádoby a technologie, přípravou a zpracováním projektu a dodáním kompletního řešení „na klíč“. Na našem trhu má Messer Technogas již více jak 25-leté zkušenosti s dodávkou kapalného dusíku a odpovídajících technologií.

 

⇒ DUSÍK KAPALNÝ (BEZPEČNOSTNÍ LIST)

Agregátor obsahu

Kontaktní formulář pro každou stránku

Kontaktujte nás

Formulář

SG-Contact form CZ

Při zpracování vaší registrace došlo k chybě. Zkontrolujte zadané informace.

Kliknutím na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s GDPR společnosti Messer Technogas s.r.o. Tento souhlas lze kdykoli odvolat.