Internet explorer not supported - Please switch to Edge, Firefox, Chrome, Opera or other browser and improve the safety of your navigation

Navigační Menu

Vysoce čisté plyny - Helium - Messer Technogas s.r.o

S popisem cesty

Vysoce čisté plyny - helium

Helium

Helium - produkty a aplikace

Vnořené aplikace

Helium

Atom helia je po vodíku nejčastějším prvkem ve vesmíru. Na základě výjimečných fyzikálních vlastností helia, jako je inertnost, nízká molekulová hmotnost, vysoká difúzní schopnost, vysoká tepelná vodivost a extrémně nízký bod varu je vhodný pro četné aplikace v mnoha různých průmyslových odvětvích.

Průmyslová výroba helia

Atmosférická koncentrace helia na Zemi je pouze asi 5 ppm, což je příliš málo na to, aby se dalo ekonomicky oddělit od vzduchu. Z tohoto důvodu se průmyslová výroba realizuje pomocí ložisek zemního plynu, která obsahují značné množství helia. Tato přírodní ložiska helia umožňují ekonomickou těžbu. Naše rozsáhlé zkušenosti jako dodavatele plynného helia nám umožňují splnit vysoké nároky našich zákazníků na kvalitu.

Plyny vysoké čistoty - Helium - Kontaktní formulář

Čisté helium

High Purity Gases - Helium - Cylinder

 

Aplikace čistého helia

Jedinečné vlastnosti helia umožňují řadu různých aplikací. Typickým příkladem je použití jako ochranného plynu pro řezání a svařování nebo laserové aplikace. Velmi populární je použití helia jako vztlakového plynu pro balóny a vzducholodě. Potápěči znají helium jako součást speciálních směsí dýchacích plynů pro dosažení větších hloubek. Kromě toho má čisté plynné helium řadu specializovaných aplikací:

Agregátor obsahu

VYSOCE ČISTÉ PLYNY

VYSOCE ČISTÉ PLYNY

Od argonu po xenon - rozsáhlé portfolio produktů společnosti Messer pro vysoce čisté plyny